TOP BUHUNDS IN FINLAND

World Winners
World Junior Winners
World Veteran Winners
European Winner
European Veteran Winner...

  

Over 400 Best of Breed  -  Over 300 Best of Opposite

 
Menu 
 
 
 

 
 
 

 

 

BISS BIS  C.I.B,  NORD CH,  BALT CH,  FI CH,  SE CH,  NO CH,  DK CH,  EE CH,  PL CH,

  LV CH,  LT CH, UA CH NOW-06,  EEW-06,  BALTW-07,  LTW-08,  LVW-08,  HeW-10, EEW-11,

 HeW-11, FIW-11, WW-12,  NORDVW-13,  FIVW-13, FIVW-14, HeVW-15, FIVW-15

KIMURA'S DINA

* 08.04.2004

HD:B,  EYES: CLEAR,  DNA-TEST

( 58 x BOB,  40 x BOS,  1 x BIG 1,  3 x BIG 2, 2 x BIG 3,  3 x BIG 4,  1 x BIS 1,  1 x BIS-Veteran)

 

 

Ukraine Int. 8.5.2011 BIG 3

Porvoo 13.9.2009, domare / judge Ove Germundsson:

"5 årig helt bedårande tik av rätt modell, som klipt och skuren av rasstandard, rasviktiga detaljer på rätta ställen, en fröjd för ögat."

                                                      

 

 

   

 

Rauma 15.5.2010

Kimura's Dina BIG 3

 

Hyvinkää 20.9.2008

Kimura's Dina BIG 4

Sweden 27.7.2007, Buhund Special Show

Kimura's Dina

 Third best bitch

 

Keuruu 4.2.2007

BIG 2

 

NORWAY, WINNER -06

BOB, NOW-06, BIG 2

 

 BEST IN SHOW

Jurva 8.7.2006

 Pori 6.5.2006 

BIG 2

Breeder:  Kennel Kimura,  Kathrine ja Terje Lindström,  Norja

Maxi ja Tinka saivat  uuden ystävän kotiin 30.5.  Maxi piti heti huolta Dinasta ja Tinka nautti kun sai vihdoinkin kaverin joka jaksaa temmeltää ja leikkiä hänen kanssaan. 

Ensimmäinen pentutreffi Dinalla oli jo heti 2.6. naapurin 7-viikkoisen labradori-tytön (Hymyn) kanssa. 

 

 

  

Maxi ja Dina nukkuivat yöt aina yhdessä samalla petillä ja jos Maxi ei jaksanut aamulla nousta ulos lenkille, herätti Dina Maxin tökkimällä sitä kuonoon. 

Dina on luonteeltaan utelias, vilkas ja avoin. Se sopeutuu hyvin uusiin tilanteisiin ja on valmis kohtaamaan uusia asioita ja haasteita. 

   

   

Norsk Vinnare -06

BOS: Kimura's Didrik      BOB: Kimura's Dina

 

SHOW RESULTS

Puppy class 

5 x BOB-puppy, 1 x BIG 1

Turku Int. 30.1.2005, Anders Cederström,Sweden    Exc 1,best bitch 2 ,  CC

Keuruu 6.2.2005, Esko Nummijärvi, Finland            Exc 1, best bitch 1,  CC + BOB

Tampere 19.3.2005, Paula Rekiranta,Finland           Very Good 1/1

Lappeenranta 27.3.2005, Markku Mähönen, Finland  Exc 1, best bitch 2,  CC

Ilmajoki 2.4.2005,Harry Tast, Finland                     Exc 1, best bitch 1, CC+BOB+BIG 4

Lahti 24.4.2005, Harry Tast, Finland                       Exc 1, best bitch 1, CC + BOB

Oulu 7.5.2005, Agnes Ganami Kertes, Israel            Exc 1, best bitch 1, CC + BOB

Helsinki 21.5.2005, Maya Delaquis, Sveitsi              Exc 1, best bitch 2, CC

Hamina 22.5.2005, Jo Schepers, Netherlands           Exc 1, best bitch 2, CC

Tervakoski 4.6.2005, Pekka Teini, Finland              Exc1, best bitch 2, CC

Rauma 5.6.2005, Esko Nummijärvi, Finland              Exc 1,best bitch 4, CC

Närpiö 12.6.2005, Per-Erik Wallin, Sweden              Exc1, best bitch 3, CC

Saarijärvi 18.6.2005, Paavo Mattila, Finland              Exc1, best bitch 3

Gällivare, Sweden 24.6.2005, Ewa Nielsen,Sweden      Exc1, best bitch1, CC + BOB

Rovaniemi 25.6.2005, Leni Nousiainen, Finland         Very Good 1/1

Ristiina 9.7.2005, Esko Nummijärvi                             Exc1, best bitch 1, CC+BOB

Karjaa 10.7.2005, Esko Nummijärvi                             Exc1, best bitch 1, CC+BOB

Ypäjä 16.7.2005, Jarmo Vuorinen                                Exc1, best bitch 2, CC

Kuopio 24.7.2005, Rainer Vuorinen                             Exc1, best bitch1, CC+BOB

Pori 31.7.2005, Leila Kärkäs                                      Exc1, best bitch 2, CC+CACIB

Joensuu 6.8.2005,  Riitta Lahtovaara                            Exc1,best bitch1, CC+CACIB+BOB+BIG 4

Joensuu 7.8.2005, Saija Juutilainen                              Exc1, best bitch1, CC+BOB

Hämeenlinna 21.8.2005 and  Buhund special  show 2005  Exc1, best bitch1, CC+CACIB+BOS

Norway, Buhund's national day 27.8.2005, Berit Foss   Exc1, best bitch 4

Norway, Rogaland 11.9.2005, Nils Molin                       Exc1, best bitch 2, CC

Oulu 1.10.2005,  Antti Aarnio                                Exc1, best bitch 1, CC+CACIB +BOB

Seinäjoki 22.10.2005, Markku Mähönen                 Exc1, best bitch 2, CC

Seinäjoki 23.10.2005, Sigridur Petursdottir            Exc1, best bitch 2, CC

Jyväskylä 19.11.2005, Rodi Hübenthal                    Exc1, best bitch 2, CC + CACIB

Helsinki Winner 2005 17.12.2005, Erna Britt Nordin     Exc1, best bitch 2, CC+ RES-CACIB --> CACIB

Helsinki Nordic Winner 2005 18.12.2005, Jarmo Vuorinen  Exc1

Kajaani 6.1.2006, Juha Kares                                        Exc1, best bitch 1, CC + CACIB + BOB

Kauhajoki 14.1.2006, Paula Heikkinen-Lehkonen   Very Good 1/1

Turku 22.1.2006, Frances Toman                              Exc1, best bitch 1, CC+CACIB+BOS

Keuruu 5.2.2006, Esko Nummijärvi                          Exc1, best bitch 1, CC + BOB

Tampere 18.3.2006, Lynne Smith                              Exc1, best bitch 1, CC+CACIB+BOB

Parkano 25.3.2006, Saija Juutilainen                 Exc1, best bitch 2 + CC

Lappeenranta 15.4.2006,Tapio Eerola                       Very Good 1/1

Lahti 23.4.2006, Annukka Paloheimo                      Exc1, best bitch 1+CC+CACIB+BOB,  FIN CH

Vaasa 30.4.2006, Ralf Campbell                                 Exc1, best bitch 1 + BOB

Pori 6.5.2006, Marija Kavcic                                      Exc1, best bitch 1 + BOB + BIG 2

Oulu 14.5.2006 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa        Exc2, best bitch 2

Helsinki 20.5.2006, Boo Lundström                          Exc2, best bitch 3

Joensuu 27.5.2006, Torbjörn Granheim                  Exc 1, best bitch 1 + BOB

Joensuu 28.5.2006, Marjatta-Pylvänäinen-Suorsa Exc2, best bitch 2

Europian Winner 06 Helsinki, Nils Molin                Exc2, RES-CACIB

Tuuri 17.6.2006, Maija Mäkinen                                Exc1, best bitch 1 + BOS

Rovaniemi 24.6.2006, Tuula Pratt                              Exc1, best bitch 1 + CACIB + BOB

Pori 1.7.2006, Pekka Teini                                          Exc 1, best bitch 2

Ylivieska 2.7.2006, Pirjo Hjelm                                  Exc 1, best bitch 1 + BOS

Jurva 8.7.2006, Antti Aarnio                                       Exc 1, best bitch 1 + BOB+ BIG 1 + BIS 1

Karjaa 9.7.2006, Freddie Klindrup                             Exc 2, Best bitch 2

Sweden 14.7.2006, Per Svarstad                                 Exc 1, best bitch 1, CERT, CACIB, BOB+ S CH

Sweden 15.7.2006,Marja Talvitie                                Exc 1, best bitch 1, CACIB + BOB

Sweden 16.7.2006, Ove Germundsson                       Exc 1, best bitch 1, CACIB + BOB

Mäntsälä 23.7.2006, Tuula Savolainen                      Exc 1, best bitch 1 + BOB

Kotka 29.7.2006, Ewa Nielsen                                     Exc 1, best bitch 1 + BOB

Mikkeli 30.7.2006, Saija Juutilainen                       Exc 1, best bitch 1 + CACIB + BOB

Kuopio 4.8.2006, Göran Bodegård                              Exc 1, best bitch 1 + BOS

Kuopio 5.8.2006, Ove Germundsson                          Exc1, best bitch 1 + CACIB + BOB

Kuopio 6.8.2006, Hassi Assenmacher                       Exc1, best bitch 1 + CACIB + BOS

Norway NV-06, Knut Helge Pedersen                        Exc 1, best bitch1,CACIB+BOB+NV-06+INT CH

Estland, ESTV-06, Leni Nousiainen                           Exc1, best bitch1, CACIB+BOB+EST CH + ESTV-06

Helsinki 3.9.2006, Marja Talvitie                              Exc1, best bitch 1, BOB

Eckerö 24.9.2006, Harry Tast                                    Exc1, best bitch 1+ CACIB + BOB

Hyvinkää 1.10.06 and  Buhund Special Show 2006 Exc1, best bitch 1+ BOS

Sweden,Sundsvall 7.10.2006, Nils-Arne Törnlöv    Ex1, best bitch 1 + CACIB + BOB

Sweden,SSUK's Special Show 8.10.06 , Knut Helge Pedersen    Ex1, best bitch 1 + BOB

Seinäjoki 5.11.2006, Stefan Sinko                                Exc 2, best bitch 3

Poland, WORLD DOG SHOW, Wera Hübenthal       Exc 1, best bitch 2,  PL CH

Jyväskylä 18.11.2006, Karl-Erik Johansson              Exc 2, best bitch 2, RES-CACIB

                                                           2007

Kajaani 6.1.2007, Elina Tan-Hietalahti                         Exc 1, best bitch 1, CACIB + BOB

Turku 28.1.2007, Jarmo Vuorinen                                Exc 1, best bitch 1, CACIB + BOS

Keuruu 4.2.2007, Pekka Teini                                       Exc 1, best bitch 1, BOB + BIG 2

Jämijärvi 17.2.2007, Markku Mähönen                       Exc 1, best bitch 1, BOS

Orivesi 14.7.2007 Rita Kadike-Skadina                       Exc 2, best bitch 3

Kokkola 15.7.2007 Zidy Munsterhjelm-Ehnberg       Exc 2, best bitch 3

Sweden, Buhund Special Show,  Ewa Nielsen               Exc 1, best bitch 3

Norway, Buhund Special Show, Arne Foss                   Exc 2

Turku 4.8.2007, Marja Talvitie                                      Exc 1, best bitch 1, BOS

Joensuu 11.8.2007, Soile Bister                                    Exc 1, best bitch 1, BOS

Joensuu 11.8.2007, Johan Juslin                                  Exc 1, best bitch 1, CACIB + BOS

Kouvola 18.8.2007, Elina Tan-Hietalahti                      Exc 1, best bitch 1, BOB

Heinola 19.8.2007, Paula Heikkinen-Lehkonen        Exc 1, best bitch 1, BOS

Tervakoski  25.8.2007, Matti Tuominen                      Exc 1, best bitch 1, CACIB + BOB

Vantaa 2.9.2007, Hanne Laine Jensen                         Exc 1, best bitch 1, BOB

Eckerö 23.9.2007, Ove Germundsson                          Exc 1, best bitch 1, CACIB + BOS

Hyvinkää 30.9.2007, Hassi Assenmacher                   Exc 1, best bitch 1, BOB

Oulu 6.10.2007, Erna-Britt Nordin                              Exc 1, best bitch 1, CACIB + BOB

Seinäjoki 20.10.2007, Pekka Teini                             Exc 1, best bitch 1, CACIB + BOB

Latvia 10.11.2007, Leif Herman Willberg                  Exc 1, best bitch 1, CC+ CACIB + BOS+ LV CH+ BALTICW-07

Helsinki 8.12.2007, Maret Sunde                                Exc 2, best bitch 3, RES-CACIB

Stockholm 16.12.2007, Ralf Campbell                        Exc 1, best bitch 2, RES-CACIB

                                                         2008

Kajaani Int 6.1.2008, Saija Juutilainen                      Exc 1, best bitch 1, CACIB + BOS

Turku Int 26.1.2008, Espen Engh                                Exc 1, best bitch 1, CACIB + BOS

Parkano 2.2.2008, Saija Juutilainen                           Exc 1, best bitch 1,  BOS

Keuruu 3.2.2008, Riitta Lahtovaara                             Exc 1, best bitch 1,  BOB

Tuusniemi 23.2.2008, Marja Talvitie                          Exc 1, best bitch 1,  BOS

Lithuania 15.3.2008, Mona Selbach                             Exc 1, best bitch 1, CC+CACIB+BOS + LT CH + BALT CH + LTW-08

Latvia 16.3.12008, Rita Kadike-Skadina                     Exc 1, best bitch 1, CACIB + BOB + LVW-08

Lappeenranta 24.3.2008 Tanya Ahlman-Stockmari Exc 1, best bitch 1, CACIB + BOB

Kokemäki 30.3.2008, Paula Rekiranta                       Exc 1, best bitch 1,  BOB

Jyväskylä 20.4.2008 Ralf Campbell                             Exc 1, best bitch 1,  CACIB + BOS

Vaasa 27.4.2008, Leni Finne                                         Exc 1, best bitch 1,  CACIB + BOB

Viitasaari 4.5.2008, Marja Talvitie                              Exc 1, best bitch 1,  BOS

Joensuu 17.5.2008, Anneli Sutela                                Exc 1, best bitch 1,  BOB

Joensuu 18.5.2008, Cristian Vantu                             Exc 1, best bitch 1,  CACIB + BOS

Helsinki 24.5.2008, Karl-Erik Johansson                 Exc 1, best bitch 1,  CACIB + BOS

Panelia 25.5.2008, Esko Nummijärvi                          Exc 1, best bitch 1,  BOS

Tuuri 8.6.2008, Paavo Mattila                                       Exc 1, best bitch 1,  BOS

Kotka 14.6.2008 Soile Bister                                        Exc 2, best bitch 2, RES-CACIB

Forssa 15.6.2008, Riitta Lahtovaara                            Exc 1, best bitch 1,  CACIB + BOS

Sweden, Gällivare 21.6.2008 Ing-Marie Hagelin       Exc 1, best bitch 1,  CACIB + BOS

Rovaniemi 22.6.2008, Tuula Savolainen                     Exc 1, best bitch 1,  CACIB + BOB

Järvenpää 28.6.2008, Esko Nummijärvi                     Exc 1, best bitch 1,  BOS

Järvenpää 29.6.2008, Maija Mäkinen                          Exc 1, best bitch 1,  BOB

Oulu 12.7.2008, Annukka Paloheimo                          Exc 1, best bitch 1,  CACIB + BOB

Oulu 13.7.2008, Paula Heikkinen-Lehkonen            Exc 1, best bitch 1,  BOB

Ypäjä 19.7.2008, Soile Bister                                        Exc 1, best bitch 1,  BOS

Pori 26.7.2008, Jaana Hartus                                        Exc 1, best bitch 2,  CACIB 

Raisio 27.7.2008, Maija Mäkinen                                 Exc 1, best bitch 1,  BOS

Kuopio 1.8.2008, Leif-Herman Willberg                     Exc 1, best bitch 2, RES-CACIB

Kuopio 2.8.2008, Gert Christensen                              Exc 2, best bitch 2, RES-CACIB

Kuopio 3.8.2008, Kresten Scheel                                  Exc 2, best bitch 2, RES-CACIB

Helsinki 9.8.2008, Saija Juutilainen                            Exc 1, best bitch 1,  BOS

Helsinki 6.9.2008, Juha Kares                                      Exc 1, best bitch 1,  BOS

Porvoo 13.9.2008, Espen Engh                                       Exc 1, best bitch 1,  BOS

Hyvinkää 20.9.2008, Riitta Lahtovaara                        Exc 1, best bitch 1,  BOB+ BIG 4

Salo 28.9.2008, Pekka Teini                                          Exc 1, best bitch 1,  BOS

Seinäjoki 25.10.2008, Hannu Talvi                               Exc1, best bitch 1, BOB

Vantaa 1.11.2008(SSKY, SBY), Leni Finne                 Exc 1, best bitch 1,  BOS 

Jyväskylä 22.11.2008 Marianne Holm                          Exc 1, best bitch 1,  CACIB + BOB

Helsinki 14.12.2008 Arne Foss                                      Exc 2, best bitch 2, RES-CACIB

 

 

 

 

 

 






 
Copyright (c) 2012 Kennel Maxfrin |  | 
!